Świat rozrywki i rekreacji jest dzisiaj dostępny dla każdego na wyciągnięcie ręki. Internet, multimedia i nowoczesne telewizje satelitarne umożliwiają dzisiaj oglądanie filmów video w najnowszej technologii na żądanie. Wystarczy wybrać odpowiedni serwis w internecie albo w telewizorze czy dekoderze i już mamy dostęp do tysięcy materiałów video. Każdy materiał możemy oglądać w dowolnym momencie i od dowolnego momentu. To jeszcze nic. Możemy obejrzeć wszystkie ulubione seriale odcinek po odcinku i sezon po sezonie. Serwisy z filmami na żądanie dają również wiele możliwości wyszukiwania interesujących Nas filmów czy programów telewizyjnych. Najpopularniejsze serwisy z najdroższymi kinowymi produkcjami są oczywiście płatne, ale usługa domowej telewizji na żądanie to dzisiaj naprawdę niewielka opłata, którą każdy spokojnie jest w stanie ponieść. Wiadomo, że taka rozrywka to dodatkowy koszt do abonamentu, ale na pewno są to usługi warte swoich pieniędzy bo przede wszystkim dają dostęp do nieograniczonej czasem rozrywki. I to jest największy plus serwisów VOD – można oglądać co się chce i kiedy się chce. A dzisiaj dodatkowo można to oglądać gdzie się chce i na czym tylko się chce. Brzmi trochę populistycznie i reklamowo ale dokładnie tak właśnie jest.
Technologia pozwala obecnie na połączenie się z internetem w każdym miejscu na ziemi. Oczywiście za granicą to sporo kosztuje ale w Polsce każdy ma internet w telefonie, tablecie czy laptopie. I na tych urządzeniach właśnie głównie operują serwisy VOD. W telewizorze również można je znaleźć, za pomocą dekodera, ale ciągle jednak oglądanie czegoś w internecie kojarzy się bardzo mocno z urządzeniami mobilnymi. Spójrzmy tylko na to od strony praktycznej. Jedziemy w tramwaju bądź autobusie a na tablecie bądź telefonie oglądamy sobie spokojnie Nasz ulubiony serial. Albo na nudnych zajęciach możemy obejrzeć film, chociaż w tym wypadku trudno będzie akurat ukryć słuchawki przed wykładowcą. Kiedy na coś czekamy możemy teraz w tym samym czasie obejrzeć ulubiony program kulinarny. Serwisy z filmami na życzenie to dzisiaj po prostu ułatwienie życia. To coś więcej aniżeli tylko możliwość obejrzenia dodatkowych filmów czy programów.
Jak wspomnieliśmy serwisy VOD dostępne są również na telewizorze. To też ma swoje ogromne plusy. W najlepszych i płatnych serwisach wszystkie materiały video dostępne są od ręki. Najpierw jednak musimy podłączyć telewizor do internetu i to jest podstawa całej zabawy. Jeśli już to zrobimy to możemy usiąść przed telewizorem z całą rodziną i obejrzeć rodzinny film animowany wtedy, kiedy to wszystkim razem pasuje czasowo. Dzisiaj technologia sprawia, że to nie człowiek dostosowuje się do czasu antenowego ale programy i filmy dostosowują się do oglądającego je człowieka. Jeszcze nie jest wszystko tak doskonale jak być powinno, ale na pewno pod względem multimedialnej rozrywki jesteśmy krajem bardzo mocno rozwiniętym. I może na całe szczęście w Naszym kraju brylują rodzime serwisy VOD a nie amerykańskie.