Bardzo dużo osób nawet w czasie wakacji nie rezygnuje z aktywności fizycznej. Doskonale to rozumiemy i popieramy taką inicjatywę. W końcu, warto troszczyć się o swoje zdrowie i organizm nawet w okresie urlopowym. Trzeba też jednak pamiętać, że granie w piłkę czy bieganie w czasie dużych upałów może okazać się dla nas bardzo niekorzystne. Na co szczególnie należy uważać w okresie bardzo wysokich temperatur?
Przede wszystkim, decydując się na aktywność fizyczną kiedy jest naprawdę gorąco, trzeba zadbać o odpowiednią ilość spożywanych płynów. W lecie ryzyko odwodnienia jest bowiem szczególnie wysokie. W czasie aktywności jeszcze mocniej pocimy się i tracimy odpowiednie składniki (jak choćby potas). Należy je często uzupełniać. W innym wypadku może dojść do omdlenia, dlatego absolutnie nie warto dopuścić do powstania takiej właśnie sytuacji. Jeśli zatem chcecie, na przykład, pojechać rowerem na długą wyprawę, zadbajcie o właściwą ilość przyjmowanych płynów, a wtedy nic nie powinno Wam się stać.
Każdy powinien też zadbać o odpowiedni strój, który jest idealnie dopasowany do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Na pewno nie wolno zapomnieć o okryciu głowy, która jest bardzo narażona na działanie słońca. Wszyscy powinni mieć zatem czapeczkę z daszkiem. Przyda się ona też, kiedy będziemy grać w siatkówkę czy koszykówkę na świeżym powietrzu. Jeśli bowiem spojrzymy w górę, to nic nie powinno nas oślepić. To samo tyczy się również koszulki z krótkim rękawkiem czy spodenek, które w czasie wakacji są bardzo wskazane.
Lato to okres, kiedy temperatury są naprawdę bardzo wysokie. Trzeba też zadbać o posmarowanie się odpowiednimi kremami z filtrami UV. Wszystko po to, aby nie doszło do porażenia słonecznego, na które – przy takich warunkach atmosferycznych – jesteśmy szczególnie narażeni. Zastosowanie się do tych wszystkich wskazówek powinno dać pewność, że nic nam się nie stanie. Dzięki temu, będziemy mogli w cieszyć się urlopem i aktywnie wypoczywać bez obaw o negatywne skutki.