Każdy sport jest znakomity, aby uprawiać go zarówno wyczynowo, jak i amatorsko. Szczególną pozycję zajmują jednak sporty zespołowe. Jest ich bardzo wiele, jednak tylko niektóre gry piłka nożna zyskały wielkie uznanie wśród kibiców na całym świecie. Wśród nich pojawia się piłka siatkowa, koszykowa, ale chyba najwięcej zwolenników, także w naszym kraju ma piłka nożna. Nie ma w tym nic dziwnego, bo gry piłka nożna zapewnia bardzo wiele atrakcji dla kibiców. Szybkie zmiany akcji, efektowne bramki czy błyskawiczne przenoszenie się rozgrywki spod jednej bramki pod drugą są bardzo pożądane. Do tego dochodzą przejrzyste przepisy, które łatwo można zrozumieć.

Poza tym jest to sport, do uprawiania którego niewiele trzeba. Wystarczy kawałek w miarę równego terenu, coś z czego można zrobić dwie prowizoryczne bramki oraz piłka i już do gry piłka nożna możemy zapraszać kolegów. Popularność tej dyscypliny sprawia, że gra w nią mnóstwo osób w bardzo różnym wieku. Jeszcze do niedawna był to sport zarezerwowany wyłącznie dla panów, ale już od kilkunastu lat panie znakomicie dają sobie w nim radę. Zbudowano także wiele pięknych boisk ze sztucznymi nawierzchniami, na których każdy może grać.

Rozgrywki ligowe to najważniejsza dla wielu sportowa rozrywka, którą traktują bardzo poważnie. Wszystkie gry piłka nożna swoich ukochanych drużyn kibice traktują bardzo poważnie i z ogromnym pietyzmem. Znają na pamięć składy drużyn nie tylko obecnie grających, ale też historycznych. Powstają kluby kibiców, które jednoczą miłośników danej drużyny.

Gry piłka nożna ma wielu kibiców nie tylko podczas rozgrywek ligowych. Ogromną popularnością cieszą się występy drużyn narodowych. Kibice dopingują swoje drużyny narodowe, jeżdżą na jej mecze nawet w odległe regiony świata, żeby dać wsparcie duchowe. Dla wielu przegrana w meczu staje się prawdziwą klęską, którą ciężko przeboleć. Niejednokrotnie na stadionach widać płaczących kibiców, którzy nie wytrzymują klęski swojej drużyny. Dla nich przegrana oznacza nieraz koniec świata.

Ale zespołowe gry piłka nożna to nie tylko rozgrywki w piłkę nożną. W Polsce ukochaną od lat dyscypliną jest siatkówka. Naprzemienne sukcesy drużyn kobiecej i męskiej sprawiają, że praktycznie stale jest się czym entuzjazmować. Zdobycie mistrzostw świata jest dla kibiców wielką nagrodą za swoje oddanie dla siatkarzy. Dla wielu kibiców gry piłka nożna naszych siatkarzy i siatkarek są wyznacznikiem światowego poziomu, dlatego zawsze im będą kibicować, nawet jak ci przegrywają. Polscy kibice siatkarscy oceniani są jako najlepsi na świecie. Rzeczywiście rozgrywki z ich udziałem stają się niezwykłym widowiskiem, któremu trudno jest dorównać. Kibice, którzy pamiętają mecze piłki nożnej na dawnych stadionie w Chorzowie twierdzą, że tylko tam była taka atmosfera podczas gry piłka nożna, jakiej teraz można doświadczyć podczas meczy siatkarskich. Słynny kocioł czarownic, bo tak określano chorzowski stadion, stwarzał wprost niesamowitą aurę, której bali się piłkarze z najsłynniejszych zespołów. Wygrać na tym stadionie z Polakami było wyczynem nie lada.