float-462874_1280Szukając pomysłu na rekreację i odpoczynek warto zastanowić się nad tym, czy nie poszukać czegoś tylko i wyłącznie dla siebie. Każdy powinien mieć taki swój własny patent na relaks, który jednocześnie poprawiałby samopoczucie i zdrowie. Można mieć wiele zajęć związanych z aktywnością fizyczną ale warto mieć takie zajęcie, które powtarzamy regularnie i na które zawsze mamy odpowiednią ilość swojego własnego czasu. Idąc dalej tym tropem powinno to być coś co będzie Nam sprawiało przyjemność. Jedną z takich propozycji może być poranna wizyta na basenie. I właśnie celowo podkreślmy to, że chodzi o wizytę poranną a więc taką, którą zaczniemy swój dzień od kilku długości pokonanych na basenie.
Receptą na poranną siłę na cały nadchodzący dzień jest poranna pobudka przed godziną szóstą rano i wyprawa na najbliższe kąpielisko kryte. Woda ma naprawdę doskonałe i zbawienne działanie dla ciała i ducha. Pływanie wpływa znakomicie na kości i stawy a także na kręgosłup. Zatem wybierając się wcześnie rano na basen zyskujemy wszystko co najlepsze dla swojego zdrowia. No i dodatkowo dostajemy pozytywnego kopa energii na cały nadchodzący dzień. Jeśli do tego uda się znaleźć basen, w którym dodatkowo na wyposażeniu znajduje się jacuzzi i sauna to naprawdę można nabrać siły na cały nadchodzący dzień. Poza tym poranny basen można sobie zorganizować na przykład co drugi dzień. Nawet jeśli będziemy na basen chodzić co drugi dzień to i tak nabierzemy siły i ochoty na kolejny dzień, bo właśnie basen jest takim pozytywnym doładowaniem baterii.
Wizyta na basenie to w zależności od jego wyposażenia i luksusu to koszt od kilku do kilkunastu złotych za jedno wejście, które może trwać przeważnie około godziny do stu minut. Jeśli zdecydujemy się na karnet to pojedyncze wejścia wyjdą jeszcze taniej, ale w tym wypadku im więcej takich wejść w miesiącu tym lepiej. Wiadomo, że na koszty wizyty na basenie składają się jeszcze dojazdy, a więc tutaj też należy sobie dobrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Jeśli celem ma być poprawa zdrowia, zgubienie paru kilogramów czy ogólny relaks dla ciała i ducha to naprawdę warto odwiedzać basen przynajmniej trzy do czterech razy w tygodniu. Tylko wtedy taka hydroterapia dla ciała i ducha przyniesie zauważalne efekty. Nie tylko w postaci spadającej wagi. Pływanie na basenie jest doskonałym sposobem na poprawę jakości swojego życia, zwłaszcza w przypadku osób z nadwagą albo wręcz otyłych.
Wybranie się na basen bardzo wczesnym rankiem to jednak bardzo duże wyzwanie. Po pierwsze – trzeba wstać około godziny piątej rano. Dla niektórych nie jest to jakaś super wczesna pora, nie mniej jednak dla większości jest to godzina bardzo trudna do pozbierania się z łóżka. Najtrudniejszy będzie ten pierwszy krok a więc właśnie pobudka i pozbieranie się, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają konieczności tak wczesnego wstawania. Kiedy jednak to się już uda przychodzi drugie utrudnienie, a więc warunki atmosferyczne. Jeśli pogoda jest fatalna to i nastawienie o poranku nie będzie za dobre. Można to szybko pokonać, wypijając po obudzeniu się mocną kawę. Kiedy już wszystkie przeciwności losu uda się zwalczyć i wybrać na basen to na pewno relaks wynikający z porannej kąpieli będzie ogromną nagrodą za te trudy. Jeśli do tego na kąpielisku jest jeszcze jacuzzi to w ramach obudzenia się można najpierw skorzystać z tego właśnie urządzenia. Nie mniej warto życzyć wszystkim powodzenia. Bo będzie ono z pewnością potrzebne do tego, żeby rano wcześnie wstać.