Polacy są wielkimi kibicami różnych dyscyplin sportowych. Wiernie kibicują swoim drużynom czy sportowcom. Gdy polski zawodnik lub drużyna zaczyna odnosić wielkie sukcesy, od razu stają się wielkimi znawcami tej dyscypliny, choć jeszcze tydzień wcześniej mogli o niej nie słyszeć. Nic więc dziwnego, że jednym z najchętniej oglądanych programów są wiadomości sportowe. Każda stacja telewizyjna ma ambicje, aby informować swoich widzów o najnowszych wydarzeniach sportowych. Dzięki temu zwiększa się oglądalność stacji, a wpływy z reklam są większe.

Ale nie tylko telewizja zapewnia świeże wiadomości sportowe odbiorcom. O takie informacje dba też radio, w którym często prowadzone są transmisje z różnych wydarzeń sportowych. Dzięki temu na bieżąco mogą być kibice, którzy np. właśnie prowadzą samochód i nie mają możliwości oglądania meczu w telewizji.

Możliwości śledzenia informacji sportowych daje także Internet. Tu wiadomości sportowe są podawane na bieżąco. Coraz więcej stron stara się prowadzić bezpośrednią transmisję ze sportowych rozgrywek. Szybkość podawania informacji sprawia, że wiadomości sportowe w Internecie zyskują coraz więcej zwolenników, szczególnie, że teraz bez problemu można śledzić ulubione strony na telefonach komórkowych.

Swoich zwolenników ciągle ma prasa sportowa. Wiadomości sportowe w tej formie wciąż przyciągają wielu kibiców. I nic dziwnego, bo to właśnie prasa publikuje przeróżne tabele ligowe, statystyki i inne ciekawostki. Mimo, że te wiadomości sportowe są niekiedy poznawane nieco później niż w Internecie, to kibice cenią je za kompleksowość i często bardzo fachowe komentarze.

A jak kibice wyobrażają sobie idealne wiadomości sportowe. Zapewne chcieliby śledzić wszystkie ulubione wydarzenia na bieżąco, ale to przecież nie jest możliwy. Weźmy np. rozgrywki lig okręgowych w piłkę nożną. Kibiców, którzy je śledzą jest naprawdę dużo, ale kibicują oni swoim lokalnym drużynom. Wyniki zwykle mają w lokalnej prasie lub teraz coraz częściej na specjalnych stronach internetowych. Dla kibiców tych lokalnych drużyn, rozgrywki ich ligi są najważniejsze i bardzo je przeżywają. Zdają sobie jednak sprawę, że nie są to wydarzenia, które zaprzątają kibiców w całej Polsce i ogólnokrajowe wiadomości sportowe raczej o meczach ich drużyn mówić nie będą. Chociaż zdarzają się wyjątki, gdy np. drużyna z okręgówki awansuje wysoko w Pucharze Polski. Wtedy głośno o niej w całym kraju, a miejscowi kibice mają prawdziwe święto.

Wiadomości sportowe tworzą ludzie. Do legendy przechodzą sprawozdawcy sportowi, którzy potrafią barwnie, a jednocześnie profesjonalnie relacjonować zawody, a także przygotowywać i podawać uzyskane wyniki. To wcale nie jest łatwe. Wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale też odporności na stres i często zachowania zimnej krwi. W historii polskich wiadomości sportowych było sporo wielkich komentatorów. Mieli oni swoje ukochane dyscypliny sportowe, które znali od podszewki. Dziś też trafiają się znakomici sprawozdawcy, którzy dodają dodatkowych emocji sportowemu widowisku.