fitness-1348867_1280Bardzo dużo rodziców prędzej czy później staje przed dylematem czy warto zapisywać swoje dzieci na zajęcia dodatkowe ze sportu. Aktualnie, jest bardzo wiele możliwości w tym aspekcie. Rodzice mają spory wybór i teoretycznie mogą zająć swojej pociesze cały tydzień od rana do wieczora. Sporo jednak osób ma w ogóle wątpliwości czy warto podjąć taką decyzję i posłać swoje dziecko na zajęcia dodatkowe ze sportu. Inni zaś ochoczo wybierają taką opcję i cieszą się, że mogą sprawić swojemu dziecku radość. Dlaczego naszym zdaniem warto zapisywać swoje dzieci na zajęcia ze sportu?
Osoby, które tego nie robią boją się, że dziecku stanie się krzywda. Oczywiście, sport to jest ryzyko odniesienia różnych urazów czy kontuzji, ale tak naprawdę takie sytuacje mogą zdarzyć się choćby na zwykłej lekcji wychowania fizycznego. Warto przyzwyczajać dziecko do nabywania odpowiedzialności i dbania o samego siebie. Ponadto, zajęcia sportowe są prowadzone przez fachowców, którzy doskonale wiedzą co robić, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia takich niesprzyjających okoliczności. Czasami mogą się one zdarzyć, ale wtedy też rodzice nie powinni przesadnie się martwić. Trenerzy są przeszkoleni na wypadek takich nieszczęśliwych zdarzeń i mają wiedzę, jak pomóc dziecku. Oczywiście, posiadają apteczkę pierwszej pomocy i inne niezbędne narzędzia, aby jak najszybciej wykonać właściwe czynności.
Niektórzy rodzice boją się, że dzieci bardziej skupią się na zajęciach pozalekcyjnych i opuszczą się w nauce. Teoretycznie, jest taka możliwość. Dzieci muszą jednak uczyć się odpowiedzialności już od najmłodszych lat. Rodzice też muszą im w tym pomóc. To, że pociechy będą siedziały w domu także nie oznacza, że będą całkowicie skupione na nauce. Warto mieć tę kwestię na uwadze i jej nie bagatelizować. Poza tym, nie trzeba od razu zapisywać dzieci na kilka różnych zajęć. Można wybrać jedne i zobaczyć czy pociechy radzą sobie z natłokiem zajęć.
Naszym zdaniem dzieci powinny być zapisywane na zajęcia sportowe także z innego powodu. Dzięki temu, będą częściej przebywać w grupie rówieśników, co jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Poza tym, w końcu odejdą od komputerów. Te urządzenia elektroniczne w pewnym sensie są przekleństwem polskich rodzin. Coraz więcej dzieci w bardzo młodym wieku ma kłopoty z nadwagą. Po części wynik to właśnie z tego, że zbyt długo siedzą przed ekranami pecetów i rzadko wychodzą pograć w piłkę czy najzwyczajniej w świecie pobiegać po osiedlu. Jeśli rodzice chcą od samego początku zadbać o odpowiednie zdrowie swoich dzieci, to czym prędzej powinni je zapisać na zajęcia dodatkowe z którejś dyscypliny sportowej. To naprawdę ważne. Zdecydowanie łatwiej jest w porę zapobiegać nadwadze, niż potem zrzucać zbędne kilogramy.
Zajęcia sportowe kształtują też charakter młodych ludzi. Uczą ich sprawiedliwej rywalizacji i szacunku do drugiego człowieka. Oprócz tego, pokazują, jak przegrywać z godnością. To wszystko przydaje się w codziennym życiu. Innym istotnym faktem jest to, że dzieci po prostu mają gdzie rozładować agresję. Dużo lepiej, żeby to robiły na boisku, niż we własnym domu rodzinnym.