Piękny, płaski brzuch to marzenie praktycznie każdego młodego, i nie tylko, człowieka. Pochwalić się tzw. kaloryferem na brzuchu jest bardzo na czasie, szczególnie latem na plaży. Ale i zimą młodzi ludzie pokazują swoje umięśnienie na basenie. Jednak przede wszystkim chodzi o ładnie ukształtowaną sylwetkę.

Jak doprowadzić nasz brzuch do idealnego wyglądu? Oprócz diety nieodzowne są ćwiczenia na brzuch. Pozwalają one na właściwe ukształtowanie i wyćwiczenie mięśni brzucha, tak że stają się one wyjątkowo jędrne i silne. To sprawia, że brzuch jest płaski i wygląda bardzo efektownie. Jakie ćwiczenia na brzuch są najbardziej polecane? Jest ich naprawdę dużo. Bardzo popularna jest tzw. szósta Waidera. Są to intensywne ćwiczenia na brzuch, które w stosunkowo krótkim czasie powinny doprowadzić nasz brzuch do idealnego wyglądu. Jednak bardzo często te ćwiczenia nie dają rezultatu. Co jest tego przyczyną? Najczęściej jest to przerwanie ćwiczeń na pewnym etapie. Powody bywają bardzo różne – albo ćwiczenia są nieco za ciężkie, a efektów jeszcze nie widać, albo nam się najzwyczajniej już nie chce ćwiczyć, bo wymaga to wiele samozaparcia. To fakt, że ćwiczenia na brzuch proponowane w tym zestawie, są wyjątkowo trudne, ale dają dobry efekt. Kolejną przyczyną braku sukcesu jest złe wykonywanie ćwiczeń. Niewłaściwe ułożenie ciała, złe dociągnięcia powodują brak efektu, a to nas zniechęca.

Jeśli ćwiczenia na brzuch proponowane przez Waidera nie przekonują nas, możemy wykonywać różne rodzaje brzuszków. Znakomicie poprawiają one muskulaturę brzucha i sprawiają, że jest on bardziej płaski. Doskonałe będą też różnego rodzaju nożyce i rowerki. Wszystkie te ćwiczenia są proste i można je bez większego problemu wykonywać w warunkach domowych, co jest szczególnie ważne, gdy mamy mało czasu. Można też skorzystać z oferty siłowni i tam trenować, wykorzystując sprzęt, w który wyposażona jest siłownia.

Jednak jeśli mamy tzw. oponkę, to same ćwiczenia na brzuch nam nie wystarczą. Konieczne są też ćwiczenia cardio, które pozwolą spalić zbędny tłuszcz. Znakomicie nadają się do tego jogging, pływanie oraz ćwiczenia na orbitreku, rowerku stacjonarnym czy stepperze. Bez tych takiego treningu same ćwiczenia na brzuch nie wystarczą, aby brzuch był wyjątkowy.

Oczywiście połączone ćwiczenia na brzuch i trening cardio to podstawa, jednak dodatkowo warto jeszcze dodać właściwą dietę, która pozwoli szybciej zrzucić zbędne kilogramy, a przy okazji dostarczy organizmowi cennych składników odżywczych. Dietę warto skonsultować z dobrym dietetykiem, który pomoże nam przetrwać najgorszy okres przestawiania się na inny styl jedzenia. Ustrzeże nas też od podstawowego błędu popełnianego często przez ćwiczących, którzy wprawdzie dużo ćwiczą, spalając kalorie, ale jednocześnie więcej jedzą, co zupełnie niweczy założony przez nich plan. Dlatego konieczne jest dobre połączenie tych trzech elementów, czyli ćwiczeń cardio, na brzuch oraz właściwej diety. Taki reżim na pewno przyniesie oczekiwane skutki w postaci pięknego, płaskiego brzucha.