Orlik2012_SP41Lodz_boisko_piłkarskieJasne jest to, że pracujące Polki i Polacy mają mało czasu na aktywne spędzanie czasu w ciągu tygodnia. W końcu przez pięć dni (jest to najczęstsza forma zatrudnienia, więc do niej się odnosimy) muszą oni harować na swoje utrzymanie. Zazwyczaj pracują oni przez minimum osiem godzin dziennie. Zdarzają się też jednak sytuacje, w których pracownicy robią nawet po dwanaście godzin, albo zostają po pracy, bo muszą jeszcze dokończyć zajęcia, których nie udało im się zrobić wciągu normalnego dnia pracy. W związku z tym bardzo dużo osób po prostu nie ma kompletnie sił na aktywność po powrocie do domu. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że często też sporo czasu zajmują im same powroty do miejsca zamieszkania. W związku z tym wracają oni do swoich domów późno i nie mają nawet ochoty myśleć o uprawianiu jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. Kiedy jednak przychodzi weekend należy aktywnie wypoczywać. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Niezależnie od pogody warto zdecydować się na jeden z rodzajów aktywności fizycznej. Kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają naprawdę warto wybrać się na jeden z Orlików.

Trzeba przyznać, że obecnie panujący rząd na pewno może się pochwalić tym, że za jego kadencji tych wielofunkcyjnych boisk powstało naprawdę dużo. Dzięki temu bardzo dużo osób ma szansę, aby aktywnie spędzać wolny czas. Na Orlikach można uprawiać bardzo dużo dyscyplin sportowych. Zazwyczaj większość decyduje się na piłkę nożną. To najbardziej popularny sport wśród mężczyzn. Trzeba jednak dodać, że kobiety, które za bardzo nie przepadają za futbolem, też na pewno znajdą coś dla siebie. Co to może być? Panie mogą bowiem na Orlikach zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Na niektórych boiskach jest też szansa na grę w coraz popularniejszy tenis ziemny. Możliwości jak widać jest całe mnóstwo. Nie można nie podkreślić, że Orliki to nie tylko wielofunkcyjne boiska. To także kompleks wielu innych budynków, dzięki którym weekendowa wizyta na nich to sama przyjemność. Każdy Orlik ma co najmniej dwie szatnie, w których można się spokojnie przebrać i zostawić swoje rzeczy. Trzeba też podkreślić, że Orliki to też miejsca wyposażone w łazienkę, w których znajdują się prysznice i toalety. Nie będzie więc żadnym problemem umycie się po intensywnym meczu i odświeżenie się. Całością zarządzają bardzo wykwalifikowani animatorzy, którzy w każdym momencie służą swoją pomocą i radą.

Warto zatem namówić członków swojej rodziny do odwiedzenia jednego z Orlików. Trzeba zabrać ze sobą tylko odpowiedni strój treningowy. W końcu cały sprzęt sportowy będzie już na miejscu. Jeśli ktoś jest singlem, to warto namówić swoich kolegów czy koleżanki na wspólne wyjście. Na Orlikach można poznać naprawdę wielu interesujących ludzi. Najważniejsze jest jednak to, że dana osoba zadba o aktywny wypoczynek, co jest niezwykle ważne dla własnego zdrowia i kondycji fizycznej. Szczególnie jest to ważne dla ludzi, które w ciągu tygodnia spędzają większość czasu w pracy i nie mają sił na uprawianie ani jednej dyscypliny sportowej.